راهنمای بازی Machinarium

مرحله 1

خب در ابتدا بازی شما باید اعضای بدنتون رو کامل کنید برای این کار ابتدا روی آیتم شماره 1 که در عکس مشخص شده کلیک کنید تا بدنتون از زیر وان نمایان بشه.وقتی بدنتون نمایان شد با دوبار کلیک کردن روی بدن میفته پایین حالا روی سر کلیک کنید تا به بدن وصل بشه شما العان یک پا و یک دست کم دارید به عکس پایین توجه کنید شما باید عروسک رو به موش بدید تا برای شما پاتون رو بیاره پس این کار رو انجام بدید.


بعد از اینکه موش پا رو آورد حالا میتونید راه برید تنها چیزی که کم دارید یک دسته که بازی به شما میگه که دست زیر آب تو گودال افتاده برای اینکه به دست برسید باید آهن ربا و طناب رو که محل هاشون در عکس زیر مشخص شده رو بردارید.


و به هم وصل کنید.
حالا برید کنار میله و پا بدینش پایین.حالا آهن ربا و طنابی رو که به هم وصل کردید رو روی میله بندازید و دست رو از زیر آب بیرون بیارید و این مرحله رو تموم کنید.
مرحله 2

در این مرحله می بینید که یک نفر با لباس نظامی به سربازی که در اتاقک بالاست دستور میده که راه رو باز کنه سرباز راه رو براش باز میکنه اما وقتی شما درخواست میکنید که راه رو باز کنه راه رو برای شما باز نمیکنه چون شما یک ربات معمولی هستید.
هدف اینه که خودتون رو شبیه فرد نظامی کنید تا سربازی که در بالاست به اشتباه فکر کنه شما هم نظامی هستید و راه رو باز کنه.

خب خودتون رو باید شبیه این ربات کنید.وسایلی که نیاز دارید :

1 چراغ که به کلاه وصل بشه.
1 کلاه به رنگ آبی

برای بدست آوردن لامپ از تیر برق بالا برید و لامپ رو از بالا باز کنید. به عکس زیر توجه کنید.برای بدست آوردن کلاه به رنگ آبی باید یک عدد قیف بردارید همینطور سطل رنگ (آبی) رو که زیر قیف هاست بردارید.و رنگ آبی رو با رنگ سفید که در سطل بزرگتر است مخلوط کنید تا رنگ آبی داشته باشید حالا قیف رو داخل سطل رنگ کنید تا آبی بشه


وقتی لامپ و کلاه به رنگ آبی رو بدست آوردید اول چراغ رو روی سر ربات نصب کنید و بعد کلاه رو بزارید و سرباز رو صدا بزنید تا راه رو براتون باز کنه.

مرحله 3

در ابتدای این مرحله شما باید به آیتمی که در عکس دور آن دایره قرمز کشیده شده برسید.برای این کار باید میله ای رو بصورت افقی در بالا وجود دارد را تا حد امکان به خود نزدیک کنید تا بوسیه ی آن به آیتم مورد نظر برسید.
برای تنظیم ارتفاع و جهت میله دستگاهی رو که در عکس مشاهده میکنید در حالت مشخص شده قرار دهید تا میله به شما نزدیکتر شود.حالا از پله ها برید بالا و از میله بگیرید و خودتون رو به آیتم مورد نظر برسونید.وقتی آیتم رو بدست آوردید بزاریدش روی ریل (دوم) و اهرم رو از بالا بکشید تا یک واگن از سمت چپ بیاد. وقتی واگن بیاد با آیتم برخورد میکنه و چپ میشه.
وقتی چپ شد چرخ هاشو باز کنید و بزارید روی ریل. و از بالا آیتمی که در عکس مشخص است رو به میله وصل کنید .
وقتی وصل کردید از پایین سوار چرخ های واگن بشید و میله رو فشار بدید تا اهرم از بالا کشیده بشه و یک واگن دیگه از سمت چپ بیاد و به شما برخورد کنه و شما رو به مرحله ی بعد ببره .مرحله 4

هدف ما در این مرحله رسیدن به مکان مشخص شده در تصویر :


ابتدا آیتم مشخص شده در تصویر رو بردارید :بعد کلید مشخص شده در تصویر رو بزنید تا جعبه ی تقسیمات برق در سمت راست باز بشه.برید نزدیک جعبه تقسیمات و تنظیمات رو مطابق شکل زیر انجام بدید :بعد دکمه ی قرمز رنگ جعبه تقسیمات برق رو بزنید و سریع خودتون رو به واگن برسونید و بپرید توش.
میبینید که دستگاه از سر ربات میگیره و میبرش بالا وقتی رفتید بالا سریع بپرید در محل مشخص شده در تصویر.وقتی رفتید بالا آیتمی رو که از پایین برداشتید وارد جعبه ی تقسیمات برق (بالا) کنید تا جعبه باز بشه . بعد تنظیمات رو مطابق شکل انجام بدید.حالا بپرید پایین و یک بار دکمه ی قرمز رنگ جعبه ی تقسیمات برق پایین رو بزنید. با زدن این دکمه می بینید که سیم برق اتصالی میکنه برید نزدیک محلی که اتصالی کرده و تنظیمات رو مطابق شکل انجام بدید. (سیم ها رو برعکس وصل کنید)حالا برای آخرین بار دکمه ی قرمز رنگ جعبه ی تقسیمات برق پایین رو بزنید و سریع بپرید توی واگن تا دستگاه شما رو ببره بالا و به محل مورد نظر برسونه و این مرحله هم تموم بشه.

مرحله 5

خب در ابتدای این مرحله می بینید که شما رو می گیرند و زندونی می کنند .
وقتی وارد زندان شدید فردی رو می بینید که از شما سیگار می خواد شما باید سیگار رو براش تهیه کنید.
برای این کار گیاهی رو که روی شیر آب است و دستمال کاغذی رو هم از سمت چپ بردارید.حالا گیاهی رو که برداشتید روی چراغ دیوار بزارید تا خشک بشه وقتی گیاه خشک شد بزاریدش بین دستمال کاغذی و سیگاری رو که درست کردید بدید به شخص مورد نظر.وقتی سیگار رو بدید بهش اون هم در عوض دستشو میده به شما.حالا برید کنار دیوار و با دستی که بدست آوردید داخل سلول بغلی رو چک کنید.
می بینید که سلول بغلی 2 سوراخ دیگر هم دارد با دست سلول دیگری هم چک کنید.
می بینید که در سلول دوم یک گاوصندوق وجود دارد با دست پایه های گاوصندوق را تکان بدهید تا جارو از بالای گاو صندوق بیفتد وقتی افتاد جارو رو بردارید.

حالا برگردید دوباره داخل سلول خودتون ! و برید کنار شیر آب و مهره ی آب رو باز کنید و به جارو وصل کنید.وقتی جارو و مهره رو به هم وصل کردید باهاش در دایره ای کف سلول را باز کنید و بپرید پایین و برید سمت راست تا این مرحله هم تموم بشه.
مرحله 6

در این مرحله راه رو تا انتها برید تا به یک ورودی برسید با جارو و مهره ای که به هم وصل کردید در رو باز کنید.در ابتدای این مرحله می بینید که یک نفر با تفنگش تمرین تیر اندازی می کنه شما باید منتظر بمونید تا زمانی که فرد مورد نظر روی دوپایه ی صندلی رفت سریع پایه های صندلی رو بکشید تا بیفته وقتی افتاد سریع تیر ها رو از روی میز بردارید.وقتی تیر ها رو از روی میز بردارید فرد مورد نظر میره تا تیر هاشو از روی دیوار جمع کنه در این فاصله ی کوتاه شما باید گلوله های آهنی ای رو که برداشتید روی زمین بندازید . (به عکس ها توجه کنید)دوباره صندلی رو بکشید و تیر ها رو بردارید اما این بار وقتی فرد مورد نظر در حال جمع کردن تیر ها از روی دیوار بود باید کلیدی که به کمرش بسته رو بردارید.دوباره صندلی رو بکشید و تیر ها رو بردارید اما این بار وقتی فرد مورد نظر در حال جمع کردن تیر ها از روی دیوار بود از جاتون بیاید بیرون و با استفاده از کلیدی رو که از کمرش باز کردید دوربین های امنیتی رو غیر فعال کنید . به عکس ها توجه کنید.وقتی دوربین های امنیتی رو غیر فعال کردید دوستاتون از در پشتی وارد اتاق میشن فرد تفنگ بدست ! دوستاتون رو میبینه اما به محض اینکه به اونها نزدیک میشه پاش میره روی گلوله های آهنی و می افته و از اتاق میره بیرون و دوستاتون فرار می کنند.

شما هم از جاتون بیاید بیرون و وارد اتاق سمت چپ بشید.


مرحله 7

در این اتاق وارد در وسط بشید .می بینید که همون سلول بغلی شماست (زمانی که زندانی بودید )

وقتی وارد اتاق وسطی شدید آیتم رو سقف رو بردارید.از اتاق بیاید بیرون و برید کنار اتاق سمت چپ .
برای اینکه وارد اتاق بشید باید رمز رو به درستی در دستگاه وارد کنید رمز رو مطابق شکل وارد کنید (04:45) و وارد اتاق بشید.
وقتی وارد اتاق شدید گاوصندوق رو می بینید برای اینکه گاوصندوق رو باز کنید شکل رو دقیقا مانند عکس درست کنید تا در گاوصندوق باز بشه و آیتم موجود در گاوصندوق رو بردارید و از اتاق برید بیرون.


------------------------------------------------------------------------------------------------------
در اتاق بعدی در تلسکپ می بینید که دو نفر در حال بمب گزاری هستند خب از این به بعد وظیفه ی شما مشخص میشه رسیدن به بمب و خنثی کردنش
------------------------------------------------------------------------------------------------------


مرحله 8

خب هدف ما در این مرحله عبور از محلی یه که از بالا آب پاشیده میشه .(سمت چپ)

بدون چتر نمیشه از محل مشخص شده در عکس بالا عبور کرد یک نفر رو می بینید که یک چتر دستشه و در حال سوت زدنه.
اون چترشو به شما میده به شرط اینکه سگ شو براش پیدا کنید.

سگ رو در سمت راست عکس بالا می بینید.
______________________________________

خب اول 2 تا جعبه ای رو که روی همدیگه اند رو هل بدید تا به محل مشخص شده در عکس برسید.
حالا برید کنار دستگاه و اشکال رو مثل شکل تغییر بدید.

اهرم سمت چپ دستگاه رو بکشید تا یکی از جعبه ها برداشته بشه.
حالا دوباره جعبه رو به محل اولش برگردونید.

از جعبه برید بالا و از نردبان بالا برید و خودتون رو به اتاقک بالا برسونید.وقتی خودتون رو به اتاقک بالا رسوندید تنظیمات رو دقیقا مثل شکل زیر انجام بدید و دکمه ی بالا رو بزنید تا مخزن روغن شروع به حرکت کنه وقتی به لبه رسید دکمه ی پایین رو بزنید تا روغن بریزه روی زمین و سگ بیاد لبه.وقتی سگ اومد لبه سریع از اتاقک بیاید پایین و تفنگ و آیتم ای رو که از مراحل قبلی به دست آوردید به هم وصل کنید و سگ رو با تفنگتون بگیرید و بکشید طرف خودتون.حالا با سگ برید پیش صاحبش . سگ رو بدید و چتر رو بگیرید و از محلی که از بالا آب پاشیده میشه عبور کنید.
مرحله 9

در این مرحله باید وسایل موسیقی رو برای 3 نفر تهیه کنید:

ابتدا وارد مغازه ی سمت راست بشید در اونجا یک نفر رو می بینید که روی میز نشسته باهاش وارد بازی بشید و ازش ببرید تا وسایل موسیقی رو بدست بیارید.
نحوه ی بازی همونطور که در عکس مشخص شده باید 5 مهره ی شما پشت سر هم در یک ردیف قرار بگیرند.
وقتی ازش ببرید میزنه به میز و آیتم های مورد نیاز شما هر کدوم یک طرف میفتند همه رو جمع آوری کنید و بدید به فرد مشخص شده در عکس.خب برای نفر دوم دوباره وارد مغازه بشید پارچه ای که در تصویر مشخص شده رو بردارید و از مغازه بیاید بیرون
برید کنار حوضچه ی فاضلاب و پارچه رو روی مواد کثیف بگیرید تا چند تا مگس بشینه روی پارچه.
حالا با مگس ها برید داخل مغازه و مگس ها رو داخل مغازه آزاد کنید تا صاحب مغازه حواسش پرت بشه تا شما بتونید آیتم مورد نیاز که در عکس مشخص شده رو بردارید.نفر سوم داخل لوله ی سازش یک موش رفته شما باید یک گربه بفرستید داخل لوله تا موش بیاد بیرون .
تو این مرحله گربه وجود نداره پس فعلا با نفر سوم کاری نداریم تا اینکه گربه رو پیدا کنیم.

فقط در انتهای کار قبل از اینکه از پله ها برید بالا و برید مرحله ی بعدی گلی که روی زمین افتاده رو بردارید.
(گلی که در اثر صر و صدای زیاد یک نفر از پنجره ی بالا به طرف شما پرت کرد)


مرحله 10

در این مرحله ابتدا آیتمی که در عکس مشخص شده رو بدارید و با اون ساعت رو تنظیم کنید. باید ساعت 9:30 بشه تا نفری که در اتاقک بالاست بره .وقتی رفت برید اتاقک بالا و بلندگو رو بردارید . (بلندگو در مراحل بعدی لازم میشه)خب حالا از بالا بیاید پایین و برید کنار نفری که رو ویلچر نشسته و مخزن روغن رو ازش بگیرید .
اون از شما روغن میخواد باید براش تهیه کنید تا اجازه بده از در روی زمین وارد بشید.حالا از پله های سمت چپ برید بالا و وارد مرحله ی بعدی بشید.


مرحله 11

خب در این مرحله اگه دقت کرده باشید گربه رو می بینید این همون گربه ای یه که در مرحله ی 9 بهش نیاز داشتیم.

می بینید که معمولی نمیشه گربه رو گرفت پس باید کاری کنید که قسمت آهنی سمت چپ دارای جریان برق بشه تا وقتی گربه رفت اونجا برق بگیرش و بیفته.کارهایی که باید انجام بدید :

ابتدا باید فردی که روی نردبان در حال جوشکاری است رو به سمت راست ببرید تا از سمت راست از نردبان برید بالا و وقتی گربه رو ترسوندید به سمت چپ فرار کنه.
برای این کار از نردبان برید بالا و سیم برق جوشکاری رو قطع کنید به محض اینکه قطع کردید فرد جوشکار برمیگرده و شما رو میندازه پایین .
وقتی مشغول وصل سیم برق بود باید کابل قرمز رنگ رو بکشید تا سیم ها به هم بریزه .
وقتی سیم ها به هم بریزه جوشکار مجبوره بیاید سمت راست تا سیم ها رو مرتب کنه و ما به هدفمون رسیدیم.حالا برید سراغ جعبه تقسیمات برق می بینید که وقتی چند تا مهره رو جا به جا می کنید یک مهره میفته و پرنده میاد مهره رو برمیداره .
باید مهره رو از پرنده بگیرید.
اگه یکم دقت کرده باشید می بینید که شما هر کاری می کنید پرنده هم انجام میده .
اگه بشینید پرنده هم میشینه .بلند شید پرنده هم بلند میشه .سمت چپ یا راست برید پرنده هم دنبال شما میاد.

کاری که باید بکنید اینه که به سمت چپ حرکت کنید تا پرنده به دنبال شما بیاد و روی سیم برق بشینه.
حالا سه بار متوالی بشینید و بلند شید پرنده هم این کار رو انجام میده اما سیم پاره میشه و میفته پایین و مهره رو به شما میده.حالا اول سیم برق پاره شده رو به قسمت آهنی ببندید و بعد برید سراغ جعبه ی تقسیمات برق و مهره ای که از پرنده گرفتید رو هم وارد کنید و بعد مانند شکل تنظیمات رو انجام بدید تا جریان برق وارد قسمت آهنی بشه.حالا از نردبان برید بالا و گربه رو بترسونید . می بینید که فرار می کنه ولی میره روی قسمتی که برق داره و برق میگرش . دوباره برید سراغ جعبه ی تقسیمات و برق رو قطع کنید و گربه رو بردارید.
و برگردید به مرحله 9برگردید به مرحله ی 9

گربه رو وارد لوله ساز نفر سوم کنید تا موش بیاد بیرون وقتی موش بیاد بیرون نفر سوم شروع به زدن آهنگ می کنه بعد از چند لحظه یک نفر از پنجره ی بالا ضبط صوت رو به طرف شما پرت می کنه البته بلندگو های ضبط صوت سوخته.(اگه یادتون باشه بلند گویی که از مراحل دیگه بدست آوردیم رو به ضبط صوت وصل میکنیم.)بعد از برداشتن ضبط صوت از در سمت چپ وارد بشید و مخزن روغنی رو که از کسی که روی ویلچر نشسته بود گرفتید رو زیر قطرات روغن بزارید تا پر بشه .
وقتی پر شد برید به مرحله ی 10 و روغن رو به فرد مورد نظر بدید تا راه رو برای شما باز کنه.
راه برای شما باز میشه اما دوباره مخزن رو به شما میده تا این بار روغن گل براش بیارید !!!!
مخزن رو ازش بگیرید و وارد در روی زمین بشید.مرحله 12

شما باید در این مرحله وارد مخزن آب بشید و از طریق لوله وارد مرحله بعد بشید.
باید آب مخزن رو خالی کنید .

برای این کار آیتم های مشخص شده در تصویر رو جمع آوری کنید.وقتی 3 آیتم قرمز رنگ رو بدست آوردید حالا تنظیمات لوله های آب رو مثل شکل انجام بدید تا جریان آب از بالا قطع بشه و دیگه آبی تو مخزن نره.


حالا ضبط صوت رو به برق وصل کنید تا آچار بیاد و شما بتونید مهره ی زیر مخزن رو باز کنید .(آچار فقط با موسیقی این کار رو انجام میده)حالا مخزن خالی شده از نردبون برید بالا و از بالا بپرید تو مخزن و از طریق لوله ی بزرگ برید به مرحله ی بعدی.مرحله 13

در این مرحله دکمه ی مشخص شده در تصویر رو بزنید تا برید پایین.در این قسمت شما آیتم بالا رو نیاز دارید اما نمی تونید بردارید.
برای این کار برید کنار پنجره و به نفری که داخل اتاق است بگین ذرت رو از توی قفسه برداره و ذرت ها رو بزاره روی گاز.
با این کار ذرت ها از لوله های گاز میرند بالا و آیتم رو از بالا میندازند.حالا آیتمی که بدست آوردید رو بدین به فرد داخل اتاق و بهش بگین تا قابلمه رو بزاره پایین و بره روش و با آیتمی که بهش دادین دریچه ی کولر بالا که یخ زده رو بشکنه و لوله ی آهنی رو برداره.حالا بگید تا قابلمه رو بزاره روی گاز و لوله ی آهنی رو بزاره تو قابلمه تا نرم بشه
وقتی نرم شد به لوله ی روغن سمت چپ وصل کنه و لوله رو بده به شما . حالا لوله رو بزارید داخل مخزن سوخت دستگاه بزارید تا پر بشه.وقتی مخزن دستگاه پر شد اول روشنش کنید و بعد تنظیمات رو مثل شکل انجام بدید و بعد اهرم رو بکشید تا برید بالا و این مرحله تموم بشه .
مرحله 14

در این مرحله هواکش ! از شما سوالاتی رو می پرسه که باید اشتباه جواب بدید تا عصبانی بشه و خراب بشه !!! ...

وقتی خراب شد وارد هواکش بشید و برید به مرحله ی بعدی.


------------------------------------------------------------------------------------------------------مرحله 15


خب در این مرحله گلی که از مرحله 9 بدست آوردین رو داخل گلدون بزارید.
حالا دستگاهی رو در تصویر مشخصه رو هل بدین و ببرین نزدیک گل.
همراه با سیم برق دستگاه برید تا برسید به یک جعبه ی تقسیمات برق
تنظیمات رو مثل عکس انجام بدید و بعد کلید سمت چپ پایین رو بزنید تا دستگاه نور رو به گل برسونه و رشد کنه.
حالا برید کنار گل و تکونش بدید و دونه هاشو بردارید.


حالا دستگاه رو دوباره هل بدید و در مکان مشخص شده بزارید و دوباره کلید رو بزنید تا دستگاه کار کنه و گل خشک شده دوباره سبز بشه.
وقتی سبز شد چوب رو از کنار ساقه ی گل بردارید و از بالا بزارید در محل مشخص شده و ذره بین رو از داخل گل بردارید.
یک پروانه در محیط در حال پرواز ه وقتی برای چند لحظه میشینه باید با ذره بین روش زوم کنید و طرح روی بال هاش رو بردارید.
حالا برید پایین و ذره بین رو روی دوربین نصب کنید و فایل ها رو هم از داخل کشو بردارید و داخل دوربین بزارید
دوباره برید کنار جعبه ی تقسیمات برق و تنظیمات رو مثل تصویر انجام بدید و اینبار دکمه ی سمت راست پایین رو بزنید تا دوربین روشن بشه.
حالا عکس پروانه رو با زدن دکمه ها بیارید.طرح روی بال های پروانه رمز دری یه که می تونید از اینجا خارج بشید.
پس برید کنار در سمت چپ و رمز رو مطابق شکل تنظیم کنید و به مرحله ی بعدی برید.

مرحله 16

اگه در مرحله ی 10 یادتون باشه فردی که روی ویلچر نشسته بود از شما روغن گل خواسته بود .
دانه های گل رو از مرحله ی قبلی بدست آوردید دستگاهی هم که دانه ها رو به روغن تبدیل می کنه در تصویر مشخصه.
دانه ها رو بریزید داخل دستگاه بعد مخزن روغن رو زیر دستگاه بزارید و بعد اهرم رو چندین بار بالا و پایین کنید تا روغن بریزه داخل مخزن.
مخزن رو بردارید.
در تصویر فردی رو می بینید که (پلیسه) عروسکش باتریش ظعیف شده و اون به شما میگه براش باتری بیارید تا از جلوی در بره کنار.

خب از محلی که در تصویر مشخص شده برید پایین و بعد از پله ها برید بالا تا به مرحله ی 10 برسید.خب دوباره میرسیم به مرحله ی 10


روغنی که بدست آوردید رو به فردی که رو ویلچر نشسته بدید.( با دادن روغن فرد مورد نظر آیتمی رو به شما میده که در مراحل بعدی لازم میشه.)
در تصویر دستگاهی رو می بینید که به شما باتری میده البته اگه پول داشته باشید . حالا باید برید دنبال 2 تا سکه.
از پله های سمت چپ برید بالا و دوباره برید به مرحله ی 11
------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوباره اومدیم به مرحله ی 11


آیتمی ای که در مرحله ی قبلی از فردی که روی ویلچر نشسته بود گرفتید رو وارد دستگاه کنید و وارد بشید.------------------------------------------------------------------------------------------------------

در این اتاق شما نیاز به 2 تا سکه دارید پس باید 2 بازی انجام بدید تا 2 سکه بدست بیارید.
برای شروع بازی ابتدا باید دستگاه های بازی رو روشن کنید.
برای اینکار برید کنار دستگاه مشخص شده در تصویر و شروع به رکاب زدن کنید تا درجه ی دستگاه به حداکثر برسه و دستگاه اول روشن بشه.
حالا برید کنار دستگاه و بازی رو شروع کنید. شما باید 1000 امتیاز بدست بیارید تا دستگاه به شما 1 سکه بده.

دوباره برید کنار دستگاه ابتدا اهرم دستگاه رو روی شماره ی 2 بزارید و شروع به رکاب زدن کنید تا دستگاه دوم روشن بشه و دوباره وارد بازی بشید.
بازیش یکم مشکله :

با استفاده از تصاویر زیر این بازی رو هم تموم کنید و دومین سکه رو بدست بیارید و برگردید به مرحله ی 10------------------------------------------------------------------------------------------------------

وقتی وارد مرحله ی 10 شدید 2 سکه رو بزارید داخل دستگاه و 2 تا باتری بگیرید و با پارچه ای که در تصویر مشخص شده باتری ها رو به هم ببندید بعد برید به مرحله 16 و باتری ها رو بدید به فرد مورد نظر و وقتی راه باز شد وارد بشید.

در این مرحله دستگاهی رو می بینید که دو تا مهره کم داره ابتدا باید مهره های دستگاه رو پیدا کنید.اولین مهره داخل جارو برقی است.
برید کنار گلدون گل و یکم خاک بردارید و بریزید روی زمین وقتی خاک رو بریزید جارو برقی میاد تا خاک رو برداره و محل رو تمیز کنه در این فاصله باید جارو برقی رو بردارید و تکونش بدید تا مهره از داخلش بیفته.وقتی مهره رو بدست آوردید روی دستگاه نصبش کنید و با دستگاه شکل ستاره رو مطابق عکس طراحی کنید.
و بعد از اتاق بیاید بیرون.مرحله 18

در اوایل بازی اگه یادتون باشه بهتون گفتم که 2 نفر بمب رو فعال کردند در این مرحله شما باید همون بمب رو غیر فعال کنید.

برای رسیدن به بمب مراحل زیر رو به دقت انجام بدید :

ابتدا برید کنار جارو برقی و اهرم رو 4 بار رو به پایین بزنید تا جارو برقی به محل مشخص شده در تصویر برسه. (اتاق سمت راست )
بعد از جارو برقی برید بالا و قیچی رو بردارید.حالا از جارو برقی بیاید پایین و دوباره اهرم رو 2 بار رو به بالا بزنید تا جارو برقی بیاید در محل مشخص شده در تصویر (زیر لوستر)حالا برق رو قطع کنید و برید روی جارو برقی و با قیچی سیم لوستر رو قطع کنید و لوستر رو بردارید.دوباره برق رو وصل کنید و اهرم رو 2 بار رو به پایین بزنید تا دوباره جارو برقی بره اتاق سمت راست.
شما هم برید اتاق سمت راست و لوستر رو به انتهای جارو برقی وصل کنید.
وقتی لوستر به جارو برقی وصل شد. لوستر رو بزارید روی آیتم مشخص شده در تصویر و دوباره اهرم رو بالا فشار بدید تا آیتم مورد نظر خراب بشه.برید اتاق سمت راست و از سوراخ بوسیله دستمال کاغذی برید پایین.
روی بمب یک کلیک کنید تا به بمب برسید حالا تنظیمات رو مثل عکس انجام بدید تا بمب خنثی بشه.

حالا از پله ها برید بالا و این مرحله رو تموم کنید.


مرحله 19

خب بعد از دیدن اتفاقاتی که برای شخصیت بازی افتاد حالا شما به یک کابل نیاز دارید تا با دستگاه وسط ارتباط برقرار کنید.
برید کنار دستگاه مشخص شده در تصویر و به کمک عکس زیر تمام مراحل رو انجام بدید و کابل رو از داخل دستگاه بردارید.
(در مینی گیم از شما خواسته شده تا 3 مهره ی سبز رنگ رو به قسمت سبز برسونید )

حالا با کابلی که برداشتید به دستگاه وسط وصل بشید و مینی گیم بعدی رو تموم کنید.
در این مینی گیم شما باید 33 دشمن رو از بین ببرید تا این قسمت هم تموم بشه در عکس نمای کلی این مینی گیم نشان داده شده.

وقتی این مینی گیم رو تموم کنید دستگاه مهره ای رو به شما میده که در مرحله ی 17 لازم داشتید .
حالا از پله ها برید پایین و از در وارد مرحله ی 17 بشید و مهره رو روی دستگاه نصب کنید و شکل ستاره ی بزرگتر رو همونطور که در عکس مشخصه طراحی کنید.
و دوباره از اتاق بیاید بیرون.

مرحله 20

خب هدف ما در این مرحله اینه که قفل رو بشکنیم تا 3 نفری که تو آب معلق موندن برن پایین.

برای این کار ابتدا چکش بزرگ رو بردارید و باهاش قسمت مشخص شده در تصویر رو بشکنید و کلید رو بردارید.


حالا که کلید رو بدست آوردید برگردید به مرحله ی 17 و دریچه ی روی دیوار رو باز کنید و اسپری رو بردارید و دوباره برگردید به اتاقی که بودید.
حالا به قفل اسپری بزنید تا یخ بزنه بعد با چکش بهش بزنید تا بشکنه و 3 نفر برن پایین.
وقتی 3 نفر رفتند پایین می بینید که شخصیت دوست داشتنی بازی میره و عشق شو !! آزاد می کنه و با هم میرن طبقه ی بالا.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوباره رسیدیم به مرحله 17 اما اینبار تنها نیستید.

به مکان مشخص شده در تصویر برید و موج رادیو رو مثل عکس تنظیم کنید .( موسیقی ای که پخش میشه در مرحله ی بعدی لازم میشه.)
بعد از اتاق برید بیرون.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

خب بالاخره رسیدیم به آخرین مرحله.برید کنار دستگاه مشخص شده در تصویر و ریتمی رو که در رادیو گوش کردید رو بزنید !!!
برای این کار به عکس توجه کنید و مطابق عکس آهنگ مورد نظر رو بزنید به محض اینکه آهنگ رو درست بزنید پله های سمت راست نمایان میشوند اما بعد از چند لحظه دوباره محو میشنود.
شما باید وقتی ریتم و زدید سریع خودتون رو به همراهتون برسونید و بهش بگید که اهرم رو بچرخونه .
برای اینکار وقتی ریتم رو زدید نزدیک همراهتون بشید و سریع رو اهرم کلیک کنید تا همراهتون اهرم رو بچرخونه و پله ها دیگه محو نشوند.


بعد از اینکه همراهتون اهرم رو چرخوند از پله ها برید بالا و سوار هلیکوپتر بشید و پایان بازی رو ببینید.

-------------------------------------------------------------------------------------
اگر راهنما نتونست کمکتون کنه، دیگه به من ربطی نداره...!
مشکل خودتونه!

 RSS 

POWERED BY
BLOGFA.COM